All Exhibitions

Sladkovského stěna

02/10/2011

Sladkovského stěna je site-specific instalace galerie Photogether a okruhu fotografů a výtvarníků s ní spojených.
Vznikla pro olomoucký festival Týden improvizace jako volné pokračování výstavy Nová estetika, která byla prvním kurátorským projektem Ondřeje Hrušky:
“Jako komisař výstavy jsem oslovil blízký okruh autorů, fotografů, grafiků i volných umělců s konkréním návrhem zpracovat jedno monumentální dílo pro venkovní výstavu tisků na olomoucké ulici Sladkovského. Nestanovil jsem žádné téma či názor, kterého by se měli tvůrci držet. Jejich úkolem bylo se po svém vyrovnat s členitostí zdi, pětimetrovou výškou a kontextem industriální ulice.”

Dáváme tvurcům možnost pracovat ve veřejném prostoru, necháváme monumentální tisky působit na náhodné kolemjdoucí i festivalové návštěvníky.
Repríza výstavy proběhne na foto festivalu Znojmo během října a listopadu, kde budou tisky přeneseny zpět do prostředí institucionálního – na dvůr Domu umění, čímž se kruh uzavře.

K výstavě vychází katalog.

As a comisar of the Sladkovsky wall exhibition I addressed close circle of authors to work up one monumental artwork – print for an outdoor exhibition on Olomouc street.

I didnt set some fix ideas or opinios for the authors. They were just said to come up with their solution of existing conditions – segmentation of the wall, five – meters height and industrial context of the street.

 

Ondřej Hruška