About

Ateliér reklamní fotografie je jedním z nejstarších ateliérů Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně. Jeho zaměření se v průběhu let rozšířilo od klasické analogové fotografie až k digitální tvorbě, audiovizuálním experimentům a site-specific objektům. Hlavním těžištěm, napříč ročníky stále zůstává precizní, čistá fotografie. Ateliér každoročně pořádá množství workshopů a výstav. Současně se účastní aktuálního dění na poli vizuální kultury. Absolventi ARF jsou schopni samostatně pracovat s fotografickou technikou, vytvářet tradiční produktové a reklamní snímky i volné fotografické soubory.
Vedoucí ateliéru: Jaroslav Prokop // Interní pedagogové: Pavel Dias, Jan Jindra, Lucia Fišerová, Michal Reichstater, Lubomír Ančinec // Externí pedagogové: Vendula Tůmová, Tomáš Pospěch, Petr Novotný

Skupinová fotografie z workshopu v Josefově, 2017

22424653_919101141573981_4104437658642343865_o

Photogether Gallery vznikla v listopadu 2010 jako prostor pro současnou kulturu, když nám byl velkoryse poskytnut prostor protiatomového krytu pod zlínskou poliklinikou. Provozují ji studenti Ateliéru reklamní fotografie. Od ryze školních projektů se přesouváme k volnějším výstavám a kurátorským akcím. Zorganizovali jsme pár výstav, koncertů, předvánoční jarmark a přednášek. Chceme dokázat, že Zlín není město odkud musí všichni utíkat.

die_welt_ist_schon01